Adjunktusi vagy tanársegédi állást hirdet a PTE BTK Közösségi és Szociális Tanulmányok Tanszék

A Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar Társadalmi Kapcsolatok Intézetének Közösségi és Szociális Tanulmányok Tanszéke álláspályázatot hirdet "tanársegéd/adjunktus" munkakör betöltésére, az alábbi feltételekkel:

  • Pályázati azonosító: PTE/001260
  • Jogviszony típusa: Munkaviszony
  • Munkaidő: Teljes munkaidő
  • A jogviszony ideje: Határozatlan idő
  • Az állás legkorábban betölthető: 2024. szeptember 01.
  • Jelentkezési határidő: 2024. július 25. 23:59
  • Munkavégzés helye: 7624 Pécs, Rókus utca 2.

Munkakörhöz tartozó feladatok

  • Oktatás BA és MA szinten, nappali és levelező képzésben, magyar és angol nyelven
  • Hazai és nemzetközi kapcsolatok bővítése
  • Oktatási programok fejlesztése magyar és angol nyelven
  • Hazai és nemzetközi konferenciák szervezésében való közreműködés
  • Aktív részvétel tanszéki kutatómunkában
  • Részvétel pályázati tevékenységekben
  • A szervezeti egység képviselete mérvadó hazai és nemzetközi szakmai fórumokon
  • A kar oktatásfejlesztési tevékenységeinek segítése

Pályázati feltételek

  • MA/MSc vagy azzal egyenértékű végzettség szociális munka, szociálpolitika, szociálpedagógia vagy egyéb társadalomtudományi területen
  • Legalább középfokú komplex angol nyelvvizsga vagy azzal egyenértékű nyelvvizsga és a nyelv előadói szintű használata
  • A pályázó más munkahelyen nem áll teljes munkaidős alkalmazásban vagy meglévő státusza legalább feléről lemond (kutatóintézeti munka kivétel lehet)
  • Adjunktus esetében doktori fokozat és felsőoktatási tapasztalat megléte
  • Adjunktus esetében megfelelő publikációs tevékenység magyar és idegen nyelven, valamint rendszeres szakmai közéleti tevékenység folytatása

Előnyök

  • Szociális munka, szociálpolitika vagy szociálpedagógia MA/MSc vagy azzal egyenértékű végzettség
  • Szociális területen szerzett gyakorlati szakmai tapasztalat
  • Angol nyelven szerzett hazai vagy külföldi oktatási tapasztalat
  • Adjunktus esetében habilitáció megléte vagy folyamatban lévő habilitáció
  • Tanársegéd esetében doktori fokozat megléte vagy folyamatban lévő doktori tanulmányok/fokozatszerzés
  • Tanársegéd esetében felsőoktatási tapasztalat, megfelelő publikációs tevékenység magyar és idegen nyelven, valamint rendszeres szakmai közéleti tevékenység folytatása

Közösségi és Szociális Tanulmányok Tanszék

H-7624, Pécs, Rókus utca 2. (M. épület)    +36-30 893 2950, +36-72-501500/64310    varga.reka3@pte.hu